Aktualitātes

Konkursa Riga Symphony 2019 rezultāti

14. decembrī, ar spilgtu gala koncertu VEF Kultūras pilī noslēdzās starptautiskais jaunatnes dziesmu un vokālistu konkurss Riga Symphony. Koncerta laikā labākie dalībnieki no vairāk nekā 20 valstīm sacentās par grand prix tituliem septiņās dažādās konkursa kategorijās.

Šis konkursa gads ir bijis īpaši veiksmīgs dalībniekiem no Rumānijas, kas ieguva piecas zelta un vienu sudraba medaļu par saviem priekšnesumiem. Turklāt rumāņu vokāliste Ariana Rodocan ieguva iespēju uzstāties arī gala koncertā, kategorijā “Pasaules hiti – opera un džezs” ar savu lielisko dziesmas Opera Rock interpretāciju, apvienojot Ofenbaha operas āriju  “Les oiseaux dans la charmille” un AC/DC roka klasiku “Highway to Hell”.

Rumānijas goda konsulāts sveic visu Rumānijas delegāciju ar izcilajiem rezultātiem un novēla jaunajiem māksliniekiem veiksmi un jaunas iespējas augt un demonstrēt savu talantu pasaulei!

Konkurss Riga Symphony 2019

Šogad no 11. līdz 14. decembrim Rīgā noritēs kārtējais starptautiskais jaunatnes dziesmu un vokālistu konkurss Riga Symphony.

Konkursa galvenais mērķis ir kalpot par starptautiska mēroga platformu jaunajiem izpildītājiem, kā arī veicināt populārās, tradicionālās un akadēmiskās dziedāšanas žanru, stiprināt starptautiskās attiecības un radošus kontaktus, iesaistīt dažādu tautību jauniešus Latvijas un Baltijas valstu kultūras mantojuma popularizēšanā, dodot iespēju parādīt savu meistarību un savai kultūrai raksturīgās iezīmes.

Šogad konkursā jaunatnes delegācijām no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Maltas, Moldovas, Polijas, Itālijas, Vācijas, Portugāles, Rumānijas, Čehijas, Izraēlas, Igaunijas, Šveices un citām valstīm. Festivāla laikā jauniešiem būs iespēja iepazīt Latvijas muzikālo kultūru, tās unikālo raksturu un bagātību. Vienlaikus tā ir vērtīga pieredzes apmaiņa, daudzu valstu dziesmu, komponistu, jauno talantu stila un izpildījuma manieres sintēze.

Skatītājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt labākos izpildītājus 14. decembrī, pulksten 16:00 GALA koncertā, kas norisināsies VEF Kultūras pilī. Biļetes ir pieejamas: https://bilesuparadize.lv/lv/events/event/78316.

Rumānijas Goda konsulāts aicina visus, kas vēlas atbalstīt Rumānijas delegāciju, kā arī visus, kurus interesē un kas vēlas atbalstīt draudzību starp rumāņu un latviešu bērniem un jaunatni, apmeklēt šo pasākumu.

Rumānijas Nacionālās dienas svinības 2019

2019. gada 25. novembrī, Rumānijas vēstniecība Latvijas Republikā un Lietuvas Republikā un Rumānijas goda konsulāts Latvijā jaunā Rumānijas vēstnieka Latvijas Republikā, Viņa Ekselences Kosmina Džordži Dinesku klātbūtnē sveica savus viesus Mazajā Ģildē, lai kopā svinētu Rumānijas Nacionālo dienu.

Vakars tika atklāts ar goda konsules un vēstnieka uzrunām, kam sekoja slavenās operdziedātājas Sonoras Vaices koncerts un svinīgā pieņemšana.

RUMĀNIJAS KINO DIENAS

23.-25.11.2018.

rumanijas_kino_dienas_lat_poster

Kinoteātrī SPLENDID PALACE
Elizabetes ielā 61, Rīgā
http://www.splendidpalace.lv/en/movies/view/3256

23.novembrī
Nunta Muta / Klusās kāzas (2008, režisors Horaţiu Mălăele)
plkst. 18.30
Concurs / Orientēšanās (1982, režisors Dan Pita)
plkst. 20.15

24.novembrī
Pădurea Spânzuraţilor / Pakārto mežs (1964, režisors Liviu Ciulei)
plkst. 15:00
E pericoloso sporgersi / Neliecies ārā pa logu (1993, režisors Nae Caranfil)
plkst. 18:00
Balanta / Ozols (1992, režisors Lucian Pintilie)
plkst. 20:00

25.novembrī
Mihai Viteazul / Mihajs Drosmīgais (1971, režisors Sergiu Nicolaescu)
plkst. 16:30
Filantropica/ Filantropija (2002, režisors: Nae Caranfil)
plkst. 20:30

Atbalsts:
– Rumānijas Vēstniecība Lietuvā un Latvijā
– Rumānijas Goda Konsulāts Latvijā

Ieeja bezmaksas.

Rumānijas Goda konsulātā Rīgā tiks atvērta līdzjūtības grāmata

MCH_6053

Viņa Majestāte Rumānijas karalis Mihails I devās mūžībā 2017.gada 5.decembrī.

Līdzjūtības grāmata tiks atvērta Rumānijas Goda konsulātā Rīgā, Brīvības ielā 97, 6.stāvā sekojošajos laikos:

– Ceturtdien, 14.decembrī no plkst. 9:00 līdz 18:00

– Piektdien 15.decembrī no plkst. 9:00 līdz 18:00

– Sestdien 16.decembrī no plkst. 9:00 līdz 14:00

Ikviens, kurš vēlas izteikt līdzjūtību, tiek laipni gaidīts Rumānijas Goda konsulātā parakstīt Līdzjūtības grāmatu.

2017.gada 9.novembrī Latviju darba vizītē apmeklēja Rumānijas prezidenta padomnieks Bogdans Auresku (Bogdan Aurescu):

http://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/58346-arlietu-ministrs-tiekas-ar-rumanijas-prezidenta-padomnieku

2017. gada 23. – 24. oktobrī notika Rumānijas Senāta prezidenta oficiālā vizīte Latvijā

Rumānijas Senāta prezidents Kelins Popesku-Teričanu (Călin Popescu-Tăriceanu) 23. – 24. oktobrī oficiālajā vizītē apmeklēja Latviju. Kelins Popesku-Teričanu tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju Lolitu Čigāni, Ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un NATO Stratēģiskās komunikācijas centra direktoru Jāni Sārtu.

Viesojoties Latvijā, Rumānijas Senāta prezidents nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Kopā ar K.Popesku-Teričanu vizītē ieradās arī Rumānijas Deputātu palātas Īpašās Ārējās izlūkošanas dienesta uzraudzības komisijas senators Niku Falkojs (Nicu Fălcoi) un Rumānijas Deputātu palātas Transporta un enerģētikas komisijas senators Fejērs Lāslo Edens (Fejér László-Ödön).

Vairāk informācijas:

http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=605&art_id=25291

http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/26260-inara-murniece-latvijai-un-rumanijai-ari-turpmak-jaapvieno-speki-nato-klatbutnes-stiprinasanai-regiona

http://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/58170-edgars-rinkevics-un-rumanijas-parlamenta-senata-prezidents-parruna-iespejas-pilnveidot-abu-valstu-dialogu

Balsojiet par Bukaresti kā jauno Eiropas Zāļu Aģentūras (EMA) mītni

Latviešu operdziedātāja Kristīne Opolais sniedz koncertu Enesku Festivāla ietvaros Bukarestē

Kristine-Opolais

Daudzi slaveni mūziķi no visas pasaules piedalījās 2017.gada Enesku Festivālā, kas norisinājās no 2. līdz 24.septembrim Rumānijā. Festivāla ietvaros tika atskaņoti slavenā rumāņu komponista Džordžes Enesku skaņdarbi, kā arī citu pasaules slavenu komponistu daiļrade. Festivāla ietvaros tika izmantoti jaunākie sasniegumi tehnoloģiju jomā, lai izceltu slavenos skaņdarbus jaunā gaismā. Daudzas pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznes piedalījās Festivālā. Tām piebiedrojās tādi slaveni orķestri kā Orchestra Scala di Milano, Orchestra Accademia Nazionale di Santa Cecilia, Royal Concertgebouw Amsterdam, Munchner Philharmoniker, London Philharmonic Orchestra, French National Orchestra utt. Latviešu operdziedātājas Kristīnes Opolais koncerts notika 22.septembrī Bukarestes koncertzālē “Ateneul Român”.

Rumāņu valodas, kultūras un civilizācijas vasaras skola

image-2017-07-25-21922786-41-scoala-vara-limba-romana

Laika posmā no 2017.gada 24. jūlija līdz 6. augustam Bukarestes universitātes Filoloģijas fakultāte organizē 57. Rumāņu valodas, kultūras un civilizācijas vasaras skolu. Piecdesmit septiņu gadu garumā Bukarestes universitātes Vasaras skola kļuva par ievērojamu un prestižu notikumu, jo to vada daudzi slaveni profesori un akadēmiķi. Vasaras skola parasti piesaista izcilus dalībniekus un māksliniekus. Programma sevī ietver rumāņu valodas intensīvos kursus, lekcijas par rumāņu kultūru un civilizāciju, seminārus (klausīšanās, rumāņu tradīcijas un paražas, teātris), rumāņu filmas, kultūras programma un ekskursijas, dažādu kultūru vakarus.

Ja esat ieinteresēts vairāk uzzināt par Rumāniju un iegūt brīnišķīgu studiju pieredzi, aicinām laicīgi izplānot savu nākamo ceļojumu. Vairāk informācijas: http://www.unibuc.ro/e/n/studii/summ-scho/index.php

Vasaras skolas organizē arī citas Rumānijas universitātes.

___________________________________________________________________

Atbalstīsim rumāņu kori Corala “Ciprian Porumbescu” Eiropas koru olimpiādē Rīgā 16.-23.jūlijā, 2017

http://

Vēlam veiksmi, daudz neaizmirstamu mirkļu un jaunu draugu visiem šī brīnišķīgā pasākuma dalībniekiem!

____________________________________________________________________

Jaunākā Rumānijas Tirdzniecības un industrijas palātas ziņu lapa

Camera de Comerț și Industrie a României

tp://ccir.ro/wp-content/uploads/2014/11/iBno88_2017-2.pdf

Apraksta biznesa iespējas Rumānijā ārvalstu partneriem

___________________________________________________________________

“Triju jūru iniciatīvas” samits 2018.gadā notiks Rumānijā

image-2017-06-1-21796915-41-donald-trump-klaus-iohannis
Rumānijas Prezidents kopā ar Amerikas Savienoto Valstu Prezidentu Donaldu Trampu Varšavā, Polijā

Ceturtdien, 6.jūlijā Rumānijas Prezidents V.E. Klauss Johanisa kungs piedalījās “Triju jūru iniciatīvas” samitā Varšavā, Polijā. Tajā piedalījās arī pārējo Triju jūru (Baltijas – Adrijas – Melnās) valstu līderi. ASV Prezidents Donalds Tramps tika uzaicināts īpaša viesa statusā. Samita laikā Rumānijas Prezidents uzsvēra, ka Triju jūru iniciatīvas pievienotā vērtība var izpausties kā tās spēja ieskicēt konkrētus vienojošus projektus, it īpaši transportu un enerģētikas jomā.

(Avots: Agerpres)

________________________________________________________________

Brīnišķīga iniciatīva no sirds sirdij

 joy4nepal-alex-gavan-scoala-din-okhaldhunga-construita

Divas skolas tika uzceltas un trešā ir procesā Nepālā no fondiem, ko ir saziedojuši rumāņi kampaņas “Prieks Nepālai” ietvaros, ko uzsāka rumāņu alpīnists Alekss Gavans 2015.gadā. Vairāk nekā 36.000 cilvēku atsaucās kampaņai, saziedojot 106.576 EUR. Abas skolas tika atjaunotas zemestrīces izpostīto skolu vietā Nepālas izolētā un nabadzīgā nostūrī. Pašlaik skolās mācās 150 bērnu pirmsskolas un sākumskolas vecumā.

(avots: hotnews.ro)

__________________________________________________________________________

Rumāņu skulptora Konstantīna Brinkuša darbi tika izlikti apskatei Gugenhaima muzejā Ņujorkā laika periodā no 2017.gada 17.marta līdz 2018.gada 3.janvārim.

85.3317_ph_web
Muse / La muse 1912

Muse

“XX gadsimta pirmajās desmitgadēs Brinkuši radīja inovatīvus darbus, kas izmainīja modernās skulptūras trajektoriju” (Gugenhaima muzeja interneta lapa)