Aktualitātes

Pirmais rumāņu pianistes Oana Dinea koncerts Latvijā “Cilvēki ceļā”

Pianiste Oana Dinea savos koncertos mēģina nojaukt barjeras starp mākslinieku un klausītāju. Viņai vienlīdz svarīgi ļaut savam stāstam izskanēt gan mūzikā, gan vārdos un mēģināt sajust arī auditoriju. 2022. gada nogalē māksliniece ir izdevusi savu pirmo solo albumu, kuras nosaukums  “Oameni“ rumāņu valodā nozīmē cilvēki.

Programmā Frederika Šopēna noktirnes un mazurkas, Franca Šūberta muzikālie momenti, spāņu komponista Isaaka Alvenisa (Isaak Albeniz) un kubiešu komponista Ignacio Servantesa  (Ignacio Cervantes) dejas, kā arī rumāņu un latviešu mūzikas skaņdarbi. 

Pēc koncerta būs iespēja ar pianisti pakavēties sarunās pie kafijas tases vai vīna glāzes. Māksliniece brīvi runā rumāņu, angļu, franču un spāņu valodās.

Vairāk informācijas un biļešu iegāde ŠEIT

Frankofono filmu festivāls Latvijā

11. gadu pēc kārtas pie skatītājiem dodas Frankofono filmu festivāls, kura ietvaros Francijas institūts Latvijā, sadarbībā ar Rumānijas, Kanādas, Šveices, Slovākijas, Moldovas, Beļģijas vēstniecībām piedāvā filmu programmu par tēmu “pārsteidzoši” – iemesls noskatīties pirmo reizi vai atkārtoti humora piesātinātas filmas ar pozitīvu dzirksti!

Šogad Rumānijas filma ir “Mežonīgā Rumānija”.

Visu marta mēnesi aicinām baudīt kino, kas piedāvāts gan klātienē, gan attālināti. Uz klātienes seansiem, veicot iepriekšēju rezervāciju, aicinām uz tikšanos Francijas institūtā Latvijā, kinoteātrī K-Suns, un Siguldas Kultūras centrā “Devons”!

Vairāk informācijas: https://www.institut-francais.lv/v_events/festival-du-film-francophone/#/

Timišoara, Rumānija – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2023

Celta uz seno romiešu cietokšņa “Castrum Regium Themes” paliekām, Timišoara ir lielākā pilsēta Rumānijas rietumos. Timišoaras, kas atrodas Begas upes krastos, burvība ir tās neparastajā arhitektūras iezīmēs, daudzajās zaļajās zonās un daudzkrāsainajā kultūras dzīvē. Bieži vien suakta par “Mazo Vīni”, Tmišoara ir mājas mūziklu un teātru uzvedumiem, mākslas galerijām musejiem un kūsājošai naktsdzīvei. 1884. gadā Timošoara bija pirmā cietzemes pilsēta Eiropā, kurai bija elektriskais ielu apgaismojums. 2023. gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta Timišoara izgaimosies ar sarunām par drosmi un dažādību.

Programma ar tēmu “Spīdini savu gaismu – Izgaismo savu pilsētu!” sāksies ar atklāšanas pasākumiem 17. – 19. Februārī. Programma ir strukturēta ap cilvēkiem, vietām un attiecībām.

Timišoara ir otrā Rumānijas pilsēta ar ECoC titulu. Pirms tam šis tituls 2007.gadā piederēja Sibiu.

airBaltic paziņo par regulāriem komerciāliem lidojumiem uz Bukaresti 2023. gadā

airBaltic announces flights to Bucharest

Latvijas lidsabiedrība airBaltic nesen paziņojusi par regulāriem komerciāliem lidojumiem starp Rīgu, Latviju un Bukaresti, Rumānijā 2023. gadā. Latvijas lidsabiedrība atsāks lidojumus 2023. gada maijā no starptautiskās lidostas “Rīga” uz Anrī Koandas lidostu Bukarestē.

airBaltic lidojumi notiks katru nedēļu pirmdien, trešdien un piektdien, sākot no 2023. gada maija.

Vairāk informācijas šeit

 

FIBA U18 Women’s European Challenger 2021 A Grupas turnīrs Rīgā

No 27. jūlija līdz 1. augustam, Rīgā norisinās FIBA U18 sieviešu A grupas turnīra spēles, kurās piedalās komandas no Rumānijas, Horvātijas, Vācijas, Portugāles, Krievijas un Latvijas.

Rumāniju šajās spēlēs pārstāv 12 talantīgas, jaunas sievietes, kuras spēlēs pret citām A grupas komandām Daugavas Sporta namā šādos datumos un laikos:

27.07. 14:30 Rumānija pret Krieviju

28.07. 20:30 Rumānija pret Portugāli

29.07. 17:30 Rumānija pret Latviju

31.07. 14:30 Rumānija pret Horvātiju

01.08. 14:30 Rumānija pret Vāciju.

Spēles drīkst vērot skatītāji, kuriem ir sadarbspējīgs digitālais sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas/izslimošanas faktu.

Biļetes uz tuvākām spēlēm var nopirkt: https://www.bezrindas.lv/lv/sporta-biletes/latvijas-basketbola-savieniba/

Rumānijas goda konsulāts Latvijā aicina visus, kam ir iespēja, nākt un atbalstīt savu mīļāko komandu!

Rumānijas Nacionālā diena 2020

Dārgie rumāņi,

Daudz laimes! Katru gadu Rumānijas goda konsulāts svin Nacionālo dienu, kas ir svarīgs datums katram rumānim, ar koncertiem, svinībām un lielu prieku.

Šogad decembrī prieks ir mūsu sirdīs, taču mēs atzīmējam Nacionālo dienu ģimenes lokā ar saviem tuviniekiem.

Šis gads ir prasījis upurus no visas cilvēces un mūsu domas ir ar tiem, kuriem šis gads iezīmē grūtāko periodu viņu dzīvē.

Mēs ceram, ka 2021. gada decembrī mēs varēsim atkal tikties un kārtīgi nosvinēt šo dienu, kā jau mēs, rumāņi, to protam – ar mūziku, smaidiem un draudzīgajā lokā.

Novēlām Jums brīnišķīgus svētkus ar Jūsu ģimeni un sūtam vissiltākos sveicienus un vēlējumus rumāņiem visā pasaulē Rumānijas Nacionālā dienā 2020,

Ileana A. Rutman

Rumānijas goda konsule Latvijā

Informatīvā saite, kas veltīta Rumānijas nacionālajai dienai: https://www.mae.ro/node/54346

2020. gada 29. jūlijs – Rumānijas Valsts himnas diena

Šodien, 29. jūlijā, Rumānijā tiek atzīmēta Valsts himnas diena – notikums, kam ir īpaša nozīme valstij un Rumānijas tautai. Valsts himna spēlē svarīgu lomu uzturot rumāņu ticību brīvībai, vainagojot dižās uzvaras un cildinot nacionālos varoņus.

Deșteaptă-te române! simbolizē Rumānijas tautas vērtību un ideālu būtību, un tās vēstījums ir tik pat spēcīgs un motivējošs šodien kā pirms gadiem.

Lai dzīvo Valsts himna!

Lai dzīvo Rumānija!

Konkursa Riga Symphony 2019 rezultāti

14. decembrī, ar spilgtu gala koncertu VEF Kultūras pilī noslēdzās starptautiskais jaunatnes dziesmu un vokālistu konkurss Riga Symphony. Koncerta laikā labākie dalībnieki no vairāk nekā 20 valstīm sacentās par grand prix tituliem septiņās dažādās konkursa kategorijās.

Šis konkursa gads ir bijis īpaši veiksmīgs dalībniekiem no Rumānijas, kas ieguva piecas zelta un vienu sudraba medaļu par saviem priekšnesumiem. Turklāt rumāņu vokāliste Ariana Rodocan ieguva iespēju uzstāties arī gala koncertā, kategorijā “Pasaules hiti – opera un džezs” ar savu lielisko dziesmas Opera Rock interpretāciju, apvienojot Ofenbaha operas āriju  “Les oiseaux dans la charmille” un AC/DC roka klasiku “Highway to Hell”.

Rumānijas goda konsulāts sveic visu Rumānijas delegāciju ar izcilajiem rezultātiem un novēla jaunajiem māksliniekiem veiksmi un jaunas iespējas augt un demonstrēt savu talantu pasaulei!

Konkurss Riga Symphony 2019

Šogad no 11. līdz 14. decembrim Rīgā noritēs kārtējais starptautiskais jaunatnes dziesmu un vokālistu konkurss Riga Symphony.

Konkursa galvenais mērķis ir kalpot par starptautiska mēroga platformu jaunajiem izpildītājiem, kā arī veicināt populārās, tradicionālās un akadēmiskās dziedāšanas žanru, stiprināt starptautiskās attiecības un radošus kontaktus, iesaistīt dažādu tautību jauniešus Latvijas un Baltijas valstu kultūras mantojuma popularizēšanā, dodot iespēju parādīt savu meistarību un savai kultūrai raksturīgās iezīmes.

Šogad konkursā jaunatnes delegācijām no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Maltas, Moldovas, Polijas, Itālijas, Vācijas, Portugāles, Rumānijas, Čehijas, Izraēlas, Igaunijas, Šveices un citām valstīm. Festivāla laikā jauniešiem būs iespēja iepazīt Latvijas muzikālo kultūru, tās unikālo raksturu un bagātību. Vienlaikus tā ir vērtīga pieredzes apmaiņa, daudzu valstu dziesmu, komponistu, jauno talantu stila un izpildījuma manieres sintēze.

Skatītājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt labākos izpildītājus 14. decembrī, pulksten 16:00 GALA koncertā, kas norisināsies VEF Kultūras pilī. Biļetes ir pieejamas: https://bilesuparadize.lv/lv/events/event/78316.

Rumānijas Goda konsulāts aicina visus, kas vēlas atbalstīt Rumānijas delegāciju, kā arī visus, kurus interesē un kas vēlas atbalstīt draudzību starp rumāņu un latviešu bērniem un jaunatni, apmeklēt šo pasākumu.

Rumānijas Nacionālās dienas svinības 2019

2019. gada 25. novembrī, Rumānijas vēstniecība Latvijas Republikā un Lietuvas Republikā un Rumānijas goda konsulāts Latvijā jaunā Rumānijas vēstnieka Latvijas Republikā, Viņa Ekselences Kosmina Džordži Dinesku klātbūtnē sveica savus viesus Mazajā Ģildē, lai kopā svinētu Rumānijas Nacionālo dienu.

Vakars tika atklāts ar goda konsules un vēstnieka uzrunām, kam sekoja slavenās operdziedātājas Sonoras Vaices koncerts un svinīgā pieņemšana.

RUMĀNIJAS KINO DIENAS

23.-25.11.2018.

rumanijas_kino_dienas_lat_poster

Kinoteātrī SPLENDID PALACE
Elizabetes ielā 61, Rīgā
http://www.splendidpalace.lv/en/movies/view/3256

23.novembrī
Nunta Muta / Klusās kāzas (2008, režisors Horaţiu Mălăele)
plkst. 18.30
Concurs / Orientēšanās (1982, režisors Dan Pita)
plkst. 20.15

24.novembrī
Pădurea Spânzuraţilor / Pakārto mežs (1964, režisors Liviu Ciulei)
plkst. 15:00
E pericoloso sporgersi / Neliecies ārā pa logu (1993, režisors Nae Caranfil)
plkst. 18:00
Balanta / Ozols (1992, režisors Lucian Pintilie)
plkst. 20:00

25.novembrī
Mihai Viteazul / Mihajs Drosmīgais (1971, režisors Sergiu Nicolaescu)
plkst. 16:30
Filantropica/ Filantropija (2002, režisors: Nae Caranfil)
plkst. 20:30

Atbalsts:
– Rumānijas Vēstniecība Lietuvā un Latvijā
– Rumānijas Goda Konsulāts Latvijā

Ieeja bezmaksas.

Rumānijas Goda konsulātā Rīgā tiks atvērta līdzjūtības grāmata

MCH_6053

Viņa Majestāte Rumānijas karalis Mihails I devās mūžībā 2017.gada 5.decembrī.

Līdzjūtības grāmata tiks atvērta Rumānijas Goda konsulātā Rīgā, Brīvības ielā 97, 6.stāvā sekojošajos laikos:

– Ceturtdien, 14.decembrī no plkst. 9:00 līdz 18:00

– Piektdien 15.decembrī no plkst. 9:00 līdz 18:00

– Sestdien 16.decembrī no plkst. 9:00 līdz 14:00

Ikviens, kurš vēlas izteikt līdzjūtību, tiek laipni gaidīts Rumānijas Goda konsulātā parakstīt Līdzjūtības grāmatu.

2017.gada 9.novembrī Latviju darba vizītē apmeklēja Rumānijas prezidenta padomnieks Bogdans Auresku (Bogdan Aurescu):

http://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/58346-arlietu-ministrs-tiekas-ar-rumanijas-prezidenta-padomnieku

2017. gada 23. – 24. oktobrī notika Rumānijas Senāta prezidenta oficiālā vizīte Latvijā

Rumānijas Senāta prezidents Kelins Popesku-Teričanu (Călin Popescu-Tăriceanu) 23. – 24. oktobrī oficiālajā vizītē apmeklēja Latviju. Kelins Popesku-Teričanu tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju Lolitu Čigāni, Ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un NATO Stratēģiskās komunikācijas centra direktoru Jāni Sārtu.

Viesojoties Latvijā, Rumānijas Senāta prezidents nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Kopā ar K.Popesku-Teričanu vizītē ieradās arī Rumānijas Deputātu palātas Īpašās Ārējās izlūkošanas dienesta uzraudzības komisijas senators Niku Falkojs (Nicu Fălcoi) un Rumānijas Deputātu palātas Transporta un enerģētikas komisijas senators Fejērs Lāslo Edens (Fejér László-Ödön).

Vairāk informācijas:

http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=605&art_id=25291

http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/26260-inara-murniece-latvijai-un-rumanijai-ari-turpmak-jaapvieno-speki-nato-klatbutnes-stiprinasanai-regiona

http://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/58170-edgars-rinkevics-un-rumanijas-parlamenta-senata-prezidents-parruna-iespejas-pilnveidot-abu-valstu-dialogu

Balsojiet par Bukaresti kā jauno Eiropas Zāļu Aģentūras (EMA) mītni

Latviešu operdziedātāja Kristīne Opolais sniedz koncertu Enesku Festivāla ietvaros Bukarestē

Kristine-Opolais

Daudzi slaveni mūziķi no visas pasaules piedalījās 2017.gada Enesku Festivālā, kas norisinājās no 2. līdz 24.septembrim Rumānijā. Festivāla ietvaros tika atskaņoti slavenā rumāņu komponista Džordžes Enesku skaņdarbi, kā arī citu pasaules slavenu komponistu daiļrade. Festivāla ietvaros tika izmantoti jaunākie sasniegumi tehnoloģiju jomā, lai izceltu slavenos skaņdarbus jaunā gaismā. Daudzas pasaules mēroga klasiskās mūzikas zvaigznes piedalījās Festivālā. Tām piebiedrojās tādi slaveni orķestri kā Orchestra Scala di Milano, Orchestra Accademia Nazionale di Santa Cecilia, Royal Concertgebouw Amsterdam, Munchner Philharmoniker, London Philharmonic Orchestra, French National Orchestra utt. Latviešu operdziedātājas Kristīnes Opolais koncerts notika 22.septembrī Bukarestes koncertzālē “Ateneul Român”.

Rumāņu valodas, kultūras un civilizācijas vasaras skola

image-2017-07-25-21922786-41-scoala-vara-limba-romana

Laika posmā no 2017.gada 24. jūlija līdz 6. augustam Bukarestes universitātes Filoloģijas fakultāte organizē 57. Rumāņu valodas, kultūras un civilizācijas vasaras skolu. Piecdesmit septiņu gadu garumā Bukarestes universitātes Vasaras skola kļuva par ievērojamu un prestižu notikumu, jo to vada daudzi slaveni profesori un akadēmiķi. Vasaras skola parasti piesaista izcilus dalībniekus un māksliniekus. Programma sevī ietver rumāņu valodas intensīvos kursus, lekcijas par rumāņu kultūru un civilizāciju, seminārus (klausīšanās, rumāņu tradīcijas un paražas, teātris), rumāņu filmas, kultūras programma un ekskursijas, dažādu kultūru vakarus.

Ja esat ieinteresēts vairāk uzzināt par Rumāniju un iegūt brīnišķīgu studiju pieredzi, aicinām laicīgi izplānot savu nākamo ceļojumu. Vairāk informācijas: http://www.unibuc.ro/e/n/studii/summ-scho/index.php

Vasaras skolas organizē arī citas Rumānijas universitātes.

___________________________________________________________________

Atbalstīsim rumāņu kori Corala “Ciprian Porumbescu” Eiropas koru olimpiādē Rīgā 16.-23.jūlijā, 2017

Vēlam veiksmi, daudz neaizmirstamu mirkļu un jaunu draugu visiem šī brīnišķīgā pasākuma dalībniekiem!

____________________________________________________________________

Jaunākā Rumānijas Tirdzniecības un industrijas palātas ziņu lapa

Camera de Comerț și Industrie a României

tp://ccir.ro/wp-content/uploads/2014/11/iBno88_2017-2.pdf

Apraksta biznesa iespējas Rumānijā ārvalstu partneriem

___________________________________________________________________

“Triju jūru iniciatīvas” samits 2018.gadā notiks Rumānijā

image-2017-06-1-21796915-41-donald-trump-klaus-iohannis
Rumānijas Prezidents kopā ar Amerikas Savienoto Valstu Prezidentu Donaldu Trampu Varšavā, Polijā

Ceturtdien, 6.jūlijā Rumānijas Prezidents V.E. Klauss Johanisa kungs piedalījās “Triju jūru iniciatīvas” samitā Varšavā, Polijā. Tajā piedalījās arī pārējo Triju jūru (Baltijas – Adrijas – Melnās) valstu līderi. ASV Prezidents Donalds Tramps tika uzaicināts īpaša viesa statusā. Samita laikā Rumānijas Prezidents uzsvēra, ka Triju jūru iniciatīvas pievienotā vērtība var izpausties kā tās spēja ieskicēt konkrētus vienojošus projektus, it īpaši transportu un enerģētikas jomā.

(Avots: Agerpres)

________________________________________________________________

Brīnišķīga iniciatīva no sirds sirdij

 joy4nepal-alex-gavan-scoala-din-okhaldhunga-construita

Divas skolas tika uzceltas un trešā ir procesā Nepālā no fondiem, ko ir saziedojuši rumāņi kampaņas “Prieks Nepālai” ietvaros, ko uzsāka rumāņu alpīnists Alekss Gavans 2015.gadā. Vairāk nekā 36.000 cilvēku atsaucās kampaņai, saziedojot 106.576 EUR. Abas skolas tika atjaunotas zemestrīces izpostīto skolu vietā Nepālas izolētā un nabadzīgā nostūrī. Pašlaik skolās mācās 150 bērnu pirmsskolas un sākumskolas vecumā.

(avots: hotnews.ro)

__________________________________________________________________________

Rumāņu skulptora Konstantīna Brinkuša darbi tika izlikti apskatei Gugenhaima muzejā Ņujorkā laika periodā no 2017.gada 17.marta līdz 2018.gada 3.janvārim.

85.3317_ph_web
Muse / La muse 1912

Muse

“XX gadsimta pirmajās desmitgadēs Brinkuši radīja inovatīvus darbus, kas izmainīja modernās skulptūras trajektoriju” (Gugenhaima muzeja interneta lapa)