Goda konsule

DSC_1535

Ileana Adriana Rutmane

Ileana A. Rutman ir Rumānijas Goda konsule Latvijā kopš 2012.gada. Tomēr Rutman kundze ir aktīvi atbalstījusi Rumānijas un Latvijas divpusējās attiecības jau kopš paša Goda konsulāta atklāšanas 2002.gadā, kad viņa sāka darboties kā Vice Goda konsule.

2014.gada 8.septembrī ar Rumānijas prezidenta dekrētu Rutman kundzei tika piešķirts Valsts ordenis “Par nopelniem”, rangs – oficieris, kā atzinums par personīgo ieguldījumu divpusējo attiecību stiprināšanā starp Rumāniju un Latviju.

Papildus Rumānijas pārstāvēšanai Latvijā, Rutman kundze ir arī līdzdibinātāja IT uzņēmumam SIA “DAN Communications”, kas aktīvi darbojas un kurai ir pārstāvniecības visās trijās Baltijas valstīs. Iepriekš Rutman kundze bijusi līdzdibinātāja un īpašniece arī telekomunikāciju operatoram “Unistars”.

Rutman kundze piedzima Bukarestē, Rumānijā. Vēlāk viņa pārcēlās uz Izraēlu, kur visvērtīgāko profesionālo pieredzi ieguva “Bezeq” kompānijā, kas tajā laikā bija vadošais telekomunikāciju uzņēmums Izraēlā. 1997.gadā viņa pievienojās savam vīram Aleksandram Rutmanim, kurš izlēma atgriezties Latvijā.

Rutman kundze ir ieguvusi maģistra grādu kibernētikā Ekonomikas Zinātņu Akadēmijā Bukarestē, Rumānijā. Viņa turpina pastāvīgi papildināt savas zināšanas un iemaņas, apmeklējot dažādus kursus kā IBM Israel, SNA un IP, Mārketinga kursus RISEBA un ES tiesību un stratēģiskā menedžmenta programmu Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā.

Ileana A. Rutman pastāvīgi atbalsta dažādus labdarības pasākumus, kas veltīti Latvijas bērniem, kā arī sponsorē dažādus mākslas projektus (piemēram, tādus mūzikas festivālus kā “Inese Galante un draugi”, “Artissimo”, utt.). No 2004. līdz 2006.gadam viņa bija Latvijas Starptautiskās skolas valdes locekle.

Rutman kundze brīvi pārvalda rumāņu, angļu, vācu, ebreju, latviešu valodu. Labi prot arī krievu un franču valodu.